Vianočná Viedeň 2014

    Rok sa s rokom stretol a my sme vycestovali do rakúskej metropoly, aby sme sa pokochali predvianočnou atmosférou Viedne.

    Vo štvrtok 4.12.2014, deň pred sviatkom sv. Mikuláša, sme  s prváckym i druháckym osadenstvom našej školy vyrazili za poznaním i zážitkami v skorých ranných hodinách legendárnym autobusom FC Barcelona.

    Do centra Altstadtu na Theresienplatz sme dorazili medzi  9:00 a 10:00 hod. Po zvítaní sa s dominantnou podobou panovníčky Márie Terézie, naše kroky viedli  tradične za umením do umeleckohistorického múzea alebo do prírodovedného múzea. Už teraz sme si predsavzali, že si na budúci rok vyčleníme viacej času, aby sme mohli obdivovať   skvosty múzeí i galérií.   Po prehliadke múzeí sme sa prešli popri parlamente priamo na Christkindlmarkt, kde sa každý rok konajú predvianočné trhy pred mestskou radnicou. Veru, rozvoniavalo to tu punčom, sladkými dobrotami, mandľami či inými dobrotami. Stánok na stánku  a pestrá ponuka milých darčekov lákali.   Pastva  pre oči a potešenie pre dušu... A aby sme  trochu  pookriali, poniektorí z nás vstúpili do Votivkirche – chrámu, ktorý pripomína najdominantnejší chrám, Stephansdom. A aby toho nebolo málo, zavŕšili sme nádherné popoludnie potulkami po známej nákupnej ulici Mariahilferstrasse.

    Plní dojmov a pocitov z príjemne stráveného predvianočného dňa sme sa šťastne vrátili domov, do našej milej Štiavnice.


 

TOPlist