Stužková v Taliansku

Na začiatku októbra sa budúci maturanti zo 4.B , 4.C a 4. K so svojimi triednymi vybrali  do Talianska, aby uvideli kus sveta a zažili netradičné stužkovanie  na morskej pláži.

Do Talianska nie je až tak ďaleko, jedna noc strávena v luxusnom autobuse FC Barcelona a boli sme na mieste.  Starobylá Verona nás privítala slnečným počasím a množstvom historických pamiatok. Aréna, námestie Piazza dei Signori a Piazza Erbe, na konci ktorého je v úzkej uličke dom Casa dei Giulietta so svetoznámym balkónom, pod ktorým vyznával lásku zamilovaný Rómeo mladučkej Júlii. Predstaviť si toľko romaniky bolo dosť ťažké, vďaka  množstvu turistov s blýskajúcimi fotoaparátmi. Akoby  malé námestie postihla invázia Japoncov.

Do hotela v letovisku Lido de Jesolo sme zavítali v podvečer. More nás okamžite zlákalo.Príjemne teplá voda, pláž čistá a okrem nás nikde nikoho. Aj  pár hodín stačilo, aby sme si mora naplno užili, čo sa ukázalo ako výborný nápad, lebo na druhý deň  pršalo. Dobre padol oddych v hotelovej izbe, na rad prišli aj účesy, make-up, lebo večer sa stužkovalo! Začali sme slávnostnou večerou v talianskom štýle.  A inak bolo všetko ako sa na stužkovú patrí – obleky, kravaty, profesor dojatý... Dievčatá krásne upravené ,  chlapci elegantní a vážni. Stužkovanie priamo na pláži, na móle, do ktorého bili vlny a nad hlavami svietilo tisíce hviezd. Nezabudnuteľné chvíle,  po ktorých nasledovala diskotéka a veselá zábava končiaca neskoro po polnoci.  Neuveríte, ale ráno sme vstali  na raňajky a podarilo sa nám načas odísť.  Očakával nás ďalší skvost – Benátky!

Benátky, Venezia, nech sa tento klenot volá akokoľvek, treba ho vidieť! Všetko dýcha históriou, úzke uličky, kanály, gondoly, Námestie svätého Marka, Dóžov palác. Bolo čo obdivovať, stihli sme navštíviť aj galériu s obrazmi  maliarov pochádzajúcich z Benátok. Už sme sedeli na lodi, keď slnko zapadalo a my sme sa lúčili s Benátkami. Arrivederci, Taliansko, ďakujeme za krásne zážitky!

TOPlist