Snehové sochy

Svetový unikát na dvore SPŠ S.Mikovíniho

21. 1. 2012 veselá partia propagačných výtvarnikov z III. P  pod vedením prof.E. Rajčanovej a prof. Slovenčáka geniálne využili kopisko snehu a vytvorili svetový  / a keď nie svetový, slovenský určite / unikát - megarozmernú sfingovú mačičku.

S jednoduchými pracovnými nástrojmi - lopaty, špachtle, kelne, preglejka, filc, kartón počas 4 hodín vymodelovali krásnu snehovú mačičku, ktorej Nika Šušovicová, Veronika Blahútová,  Marcel Mišovic, Adrián Séleš, a  Tomáš Klacsó  vdýchli prvý zo siedmich mačacích životov . Na pomoc im prišli : Ivča Sopková, Martina Luptáková , Paulina  Matušová a Veronika Maruniaková.

Konečne patrí vďaka šialenému počasiu a štedrej snehovej nádielke. Naša cica je krásna, fotogenická a užitočná, myši síce nechytá, ale jej impozantné pozadie slúži detičkám na spúštanie s lopatami, alebo len tak po vlastnom...viete čom.Nebojte sa , naša mačička vás určite nepoškriabe, je skrotená , slušná a stráži botanickú záhradu. Horeuvedení šikovníci z III.P vytvorili vlastný snežný artefakt, ktorý len dokazuje, že nederú lavice umeleckých odborov zbytočne.

Z. Révaiová - IV. BK

Študenti SPŠ S. Mikovíniho vytvorili novú sochu zo snehu
Gorila- primát pričasto skloňovaný v posledných týždňoch v našom malom slovenskom svete. Všetci poznáme súvislosti ...Nečudo, že prvým nápadom našich výtvarníkov-akú sochu vymyslieť,bolo toto silné exotické zviera.
Salamandra resort si po úspechu Draka a Igráčika , ktorí sa zrodili pod rukami našich talentovaných študentov v roku 2010 , objednali nové snežné lákadlo. SPŠ. S. Mikovíniho vyslala 4.C - odbor propagačné výtvarníctvo na čele s triednym profesorom Mgr. Ivanom Slovenčákom, aby v dňoch 31.1.-1.2. dokázali,že radosť z tvorby nezdolá ani arktická zima.
Vyzbrojení lopatami, špachtľami, vedrami, preglejkou, kartónmi a sekerou, sem-tam nakukli na fotografie, náčrty či na hlinený model gorily a tvorili...Pod oziabajúcimi rukami z beztvarej masy snehu, ktorú navŕšil miestny ratrak v priestore údolnej stanice ,vyrástla gigantická gorila. Dievčatá v neľútostných mrazivých podmienkach vymodelovali ruky. Chlapci sa popasovali s hlavou gorily.Popri namáhavej práci zostal čas aj na zábavné aktivitky. Veď, kto by odolal spúšťaniu sa po mohutnej gorilej šiji na lopate?
Tohtoročná zima je mimoriadne štedrá na sneh a mráz. Vďaka nej dúfame, že naša  snežná gorila ako svetový /a keď aj nie svetový, tak slovenský zaiste/ unikát, bude dlho tešiť návštevníkov lyžiarskeho strediska Salamanra resort a zároveň zostane aspoň do jari vizitkou šikovnosti a talentu našich výtvarníkov, ktorí nederú ateliérové lavice nadarmo. Istotne bude aj vďačným  a atraktívnym objektom / i keď možno tragikomickým/ pre rodinné objektívy.   
Mgr. Beata Chrienová

 

TOPlist