Snehové sochy 2013

Už sme si zvykli, že Perinbaba po Vianociach nadelí toľko snehu, že sa naši výtvarníci môžu kreatívne vyšantiť pri modelovaní snehových diel a dielok. Tento rok sa pochlapili a do botanickej zimnej galérie pribudli hneď štyri skulptúry.

Nejedno mužské oko poteší Ferrari v netradičnej bielej farbe, jeho výhodou je nulová spotreba a nemusíte platiť zákonnú poistku /hoci havarijná by sa zišla po vpáde niektorých nadšencov / . Ak by vám zostalo zle z vysokej rýchlosti, naporúdzi je krehká snehobiela megarozmerná toaleta ...Detičky už tradične priláka šmýkačka na dračej hlave, ktorú ako prvý otestoval p. prof. Lichard a ...vydržala...

Zvieraciu plejádu dopĺňa úžasná levia hlava s otvorenou tlamou, do ktorej sa môže schovať aj menšie dieťa. Jašterica, ktorá akoby práve opustila svoj treťohorný svet, vyzerá naozaj vierohodne. Ďakujeme za hlboké estetické zážitky spojené s prehliadkou "snow-artu" študentom 4.P ,odboru propagačného výtvarníctva, druhákom toho istého odboru a tretiakom, ktorí mrzli a tvorili pod pedagogickým vedením Mgr. art. Z. Filipovej,  Mgr. art. E. Rajčanovej, Mgr. art.  I. Slovenčáka, Mgr. D. Kukurovej a Ing.arch. M. Licharda.

B. Chrienová

TOPlist