LYŽIARSKY VÝCVIK 2O14

LYŽIARSKY VÝCVIK 2O14 POČÚVADLO – SALAMANDRA

Nemožné sa stalo skutočnosťou! Záložný plán sa nekonal, hoci po upršaných jarných prázdninách málokto veril, že si naši nadšenci zimných športov prídu na svoje. Lyžiarsky výcvik bol úspešný, o čom svedčia aj pohľady „účastníku zájezdu“ : prvácky, druhácky a tretiacky.

POHĽAD PRVÁČIKA NESMELÉHO A VYSTRAŠENÉHO

Nastal PONDELOK. Ani som sa veľmi netešila, lebo som netušila, ako bude lyžiarsky prebiehať. Autobus nás čakal pred lesníckou školou a odfrčali sme na Počúvadlo, kde sme sa vylodili/presnejšie zhodili batohy na chodbe/ a hybaj na Salamandru! Zlatý klinec 1.dňa – náš Oliver sa dostavil na lyžiarsky – bez lyží ! Ale zachoval stoický pokoj, ako vždy! Pred 1. jazdou som mala obavy, že budem padať ako hruška, ale profáci boli fajn a nerobili z pádov drámu. / Veď ani dramaticky nevyzerali./ Vytvorili sme super kolektív, ba dokonca sa s nami bavili aj malé deti z jednej bratislavskej ZŠ – a v stávke ma obrali o lízatká! V stredu nás prekvapila country kapela príjemným programom. Malé Blaváčky nabehli s tabletmi a natáčali o dušu..
Očakávala som aj diskotéku, ale nakoniec mi ani nechýbala. Celkovo bolo superne a teším sa aj na budúci rok! / I.

OČAMI OSTRIEĽANÝCH DRUHÁKOV /čok:

Malý kaleidoskop zážitkov a postrehov: „ Klikovalo sa dobre, sneh a lyžiarky tomu  dodali nový rozmer. I šliapalo sa hore zjazdovkou nečakane dobre /daný postihnutý túto slasť absolvoval dvakrát za odmenu !/“
„ Tento rok sa nestal žiadny vážnejší úraz, ak nerátam odreninky a pľuzgieriky. Niektorí prišli vystrojení štýlovou ťapkou s podozrivým obsahom/ ohnivá voda/, ktorý skončil vo vodovode.:(„
Najkrajšia dievčenská izba priťahovala pozornosť a obliehali ju spolužiaci, asi aj preto , že tu mali vzorný poriadok.“Páčil sa nám výstup na Sitno /Kubo sa ukázal ako veľký ochranár- pozbieral odpadky po „turistoch“.
„Vo wellnes pribudla nová bylinková sauna, môžeme vrele doporučiť. „ „Strava bola chutná, velikánske porcie , milé pani kuchárky. Rekordy z jedálne: mali sme parené buchty: Ľudo – 10 ks! Klaudia 1,75 buchty, najväčší hladoši : Andrej a Paťo

TRETIACKE REMINISCENCIE

Chalani si v izbe vytvorili štvormiestne letisko, ktoré našťastie nevzlietlo. Piaty člen bdel na poschodí. Najúsmevnejšie foto : Andrej a malý Miško.
Najväčšia spevácka superstar – Patrik, trénoval najprv vo wellnes, aby  v piatok zožal najväčší aplauz v údolnej stanici, kde odvážne zaspieval Ave Mariu.
Odvážni tretiaci dali prof. Prokeinovi zahrať: Nebolo by od veci, dať si jedno poldeci...
Andrej a Patrik sa najviac rozplývali nad jedlom: fantastická strava, koláčiky, puding, banán poliaty čokoládou, vyprážaný syr s hranolkami. Nečudo, že pri okienku sa otočili viackrát!

A na koniec sa môžem so superlatívmi pridať aj ja, pretože sme vo štvrtok navštívili našu veselú partiu. Inštruktori im premietali video natočené na svahu a mohli sa uvidieť v plnej paráde./ Niektorí možno aj horko zaplakali/. Stali sme sa svedkami finálových zápasov v ping-pongu, ktoré oživili roztlieskavačky. A vymámila som od študentov aj dôverné informácie, najstarostlivejšia bola prof. Štepáneková a najväčšia sranda bola s prof. Prokeinom.  Čo dodať na záver? Všetci sa nevedia dočkať lyžiarskeho v r. 2015 a tretiaci plačú, že sa ho už nebudú môcť  ako štvrtáci zúčastniť.

B. Chrienová, zapísala za výdatnej podpory svojich študentov ...

 

TOPlist