Krehká krása recyklácie

Propagační výtvarníci nás opäť presvedčili, že pod vedením svojich pedagógov: Mgr.art Z. Filipovej a Mgr. art. I. Slovenčáka , dokážu malé zázraky. Zadanie klauzúrnych prác znelo: vytvorte model zvieratka, vtáka, ryby, chrobáka z dostupných kovových súčiastok .Staré rádiá, počítače, bicykle, ba i kuchynské riady padli za obeť fantázii našich výtvarníkov.

Esteticky sa recyklovalo a tvorilo.  Nejedno ekologicky orientované srdce zaplesá, keď uvidí výstavku na medziposchodí /medzi 1. a 2. poschodím /. Máme možnosť obdivovať chrobáky, ktoré vymysleli a poskladali  študenti z II.P /Adriana. Bartschat, Boris Farkaš, Dominika Šlengerová, Filip Šmál, Nina Meszárosová, Patrik Vančo a Matúš Lupták /, takže štvrtáci sa memusia báť, kto bude pokračovať v ich šľapajach.

Zaujímavý kontrast tvoria  podložky, na ktorých sú prichytené modely chrobákov v nadrozmerných veľkostiach. Dokonca sú označené aj príslušnými latinskými názvami. Štvrtáci sa inšpirovali vodným svetom, o čom svedčí tancujúca medúza Tomáša Klacsóa, či chobotnica gúľajúca obrovskými očiskami z koliesok na nábytok od Veroniky Maruniakovej. Vtáčia ríša zaujala druhú skupinu. Holub Ivany Sopkovej by mohol sprevádzať Dona Quijota , jeho obrnené telíčko s pierkami z plechovkových uzáverov a nôžkami z vidličiek sú dokonalé. Vážka Patrika Szentiványiho sa nevie dočkať vodnej hladiny. Nad celou kovovou nádherou kraľuje elegantný páv Niky Šušovicovej.

Poobzerajte sa doma, či sa vám niekde nepovaľuje staré pletivo, drôtenka, prehadzovačka , retiazka z bicykla , či pokazený tranzistor starej mamy a inšpirujte sa ...B. Chrienová
 

       

TOPlist