Fenomenálny divadelný zážitok

Dramatizácia slávneho románu  Jane  Austinovej  Pýcha a predsudok, ako ju naštudovali herci Divadla Andreja Bagara v Nitre , priťahuje do mesta pod Zoborom stovky návštevníkov. Neustále vypredané, davy pred pokladňou a skvelé divácke ohlasy prilákali aj našich študentov- milovníkov divadla na predstavenie. Klasický príbeh lásky a nenávisti sa rozvíja v rodine Bennetovej, ktorá vlastní veľké bohatstvo – päť krásnych dcér s minimálnym venom . Ich matka je presvedčená, že žena bude šťastná len vtedy, keď sa bohato vydá. Jedine Elizabeth,  podporovaná otcom , má iný názor.

Diváci si isto prídu na svoje v tejto vtipnej konverzačnej inscenácii, ktorú vystihuje aj nasledovný citát:
„Najhoršie je, keď niekoho na smrť nenávidíte a zároveň bez neho nemôžete byť.“

45 duší, ktoré vycestovali za umením do Nitry, čakalo 210 minút divadelnej lahôdky, ktorú rôzne vnímali a hodnotili. Dievčatá a my , ženy, sme sa tešili na hosťujúceho člena SND Tomáša Maštalíra. Jeho príchod na javisko najlepšie vyjadrila Saša /IV.B/ Baby len ochkali, vzdychali a stačili len citoslovcia ...Svoje nadšenie z predstavenia prebásnila: 

Ani 1 sekundu som sa nenudila

Bola som hotová z Maštalíra

Na konci som slzu vyronila

A potom som standing ovation spôsobila

Chlapci mali občas krízu a milosrdnom prítmí hľadiska  sem-tam zdriemli, ale pekné herečky zaregistrovali a ocenili vtipné repliky a situácie.  Celkovo bolo študentské publikum pozorné, vnímavé a nadšené. Rada by som v mene našej výpravy poďakovala vedeniu školy za to, že nám umožňuje stretnutia s kvalitným umením.
 

TOPlist