Doteky módy 2015 Prostějov

Doteky módy 2015 Prostějov

Fantázia, elegancia, kreativita, nápaditosť, noblesa i extravagancia. V tomto duchu sa niesol 15-ty ročník súťaže, ktorej sa zúčastnili študenti stredných škôl so zameraním na odevný dizajn z Čiech a Slovenska. Z prihlásených 40 – tich kolekcií porota vybrala 16, ktoré súťažili o prvé tri miesta. Vynikajúcu atmosféru večera v secesnom divadle v Prostějove  vytváral šarmantný moderátor a herec Tomáš Hanák.

Naše  dievčatá z  3.O – Juliana Brnáková, Petronela Paulovičová a Nicolette Ftáčková  sa v medzinárodnej konkurencii nestratili, síce  nevyhrali, ale ich nežná kolekcia modelov „Jarná poézia“ porotu zaujala, a tak odišli s výborným pocitom, zážitkami a nenahraditeľnými skúsenosťami.

Cestou na súťaž sme stihli navštíviť Buchlovice a hrad Buchlov.
Vo veži kráľovského hradu Buchlov vystavuje výtvarníčka Zdeňka Mudráková zo Zlína bábiky v originálnych odevoch vytvorených podľa dobových obrazov. Mapuje históriu odevov od staroveku po 20. storočie. Všetky modely sú ručnou prácou vrátane obuvi a doplnkov. Barokový zámok Buchlovice nás očaril najmä barokovými záhradami a rozsiahlym anglickým parkom.

Ing. Anna Melichová

TOPlist