Dni otvorených dverí 2013

V dňoch 26. novembra a 27.novembra sme dokorán otvorili  naše  velikánske dvere budúcim prvákom a ich rodičom. Veríme, že keď sa rozhodnú pre štúdium na našej škole, nájdu i otvorené srdcia starších spolužiakov  i pedagógov.

Zohratý tým študentov na čele s výchovným poradcom Ing. M. Húskom, zaregistroval návštevy z celého Slovenska, od Bratislavy počnúc až po južné okresy BBSK – R. Sobotu, Lučenec, V. Krtíš. Potešilo nás, že rodičia so svojimi  deťmi a ich spolužiakmi merali dlhú cestu zo Svrčinovca, Medveckého, Polomky,  či Ľubietovej.  Dominoval záujem Zvolenčanov, ale aj Levice a Nová Baňa a Vráble vyslali svoje študentské nádeje Štiavničania ako domáci tým prišli v skromnejšom počte, ale pôsobili ako nádejní študenti technickým i umeleckých odborov.Po všetečných otázkach o odboroch a možnostiach ubytovania v B. Štiavnici, boli potenciálni študenti spolu so svojím garde presmerovaní na miesta, kde ich odviedli páni zástupcovia.

Hlavný stan konzervátorov sa nachádzal v ateliéri I., ktorý prichýlil konzervátorov papiera, omietky a kovu. Naslovovzatí  odborníci /Ing. Šlauka, Mgr. Blaho a Ing. arch. Fabian /im predstavili, čím prechádza študent uvedených odborov počas 4 rokov. Vo vedľajšom ateliéri znela hudba, keď dievčatá predvádzali svoje modely. Zaujímavosti i každodenný pracovný režim odboru odevný dizajn návštevníkom priblížila Mgr M. Iglárová. Propagační výtvarníci a dizajn sa v ateliéri III. presvedčili, že i  tento rok pretrváva  pomerne  veľký záujem o dané umelecké odbory. O návštevníkov sa postarali a na mnohé otázky zodpovedali Ing. arch. M. Lichard, Mgr,art. Z. Filipová a Mgr. art. I. Slovenčák.

Ak  sa budúci prvák rozhodol spoznať ponuku technických odborov, dostal jedinečnú príležitosť v rysovni geodetov uvidieť  prezentácie odborov geodézia a kataster, životné prostredie a biochémia a farmakológia. Dozvedeli sa o možnostiach uplatnenia sa na trhu práce, o sociálnych výhodách pre študentov, pokiaľ v ich rodinách nastal vážny problém. Lákavé boli ponuky na stáže, prax v zahraničí.
 

TOPlist